euroland
Ліцей «Євроленд» » З Днем знань!

З Днем знань!


З Днем знань!

З Днем знань, друзі!
Починаємо новий навчальний етап в Євроленді, який принесе ще більше знань, відкриттів, розуміння світу та взаємозв'язків між речами в ньому . Буде цікаво, не перемикайтеся!

Чи знали Ви, що:

Традиційно новий навчальний рік у християн розпочинався разом із новим роком, восени з вересня. Але календарна реформа Петра I змістила початок нового року на 1 січня. Чому ж школи не перейшли на новий лад? Річ у тому, що більшість навчальних закладів для дітей діяли в той час при церквах або утримувались на кошти релігійних громад. Духовенство неохоче сприймало нововведення Петра. Тому й надалі розпочинало навчальний рік саме з вересня.

З приходом радянської влади, а разом із нею й обов’язкової початкової освіти, усі діти віком 8-10 років мали йти до школи восени. Але День знань у різних навчальних закладах відбувався по-своєму. Так, діти у міських школах поверталися за парти із середини вересня. А сільські дітлахи долучались до шкільної науки вже з кінця жовтня, по завершенні робіт у полі, на городі. У 1935 р. з метою уніфікації шкільної системи освіти була прийнята спеціальна постанова. Згідно з цим нормативним документом Початок нового навчального року (День знань) був єдиним для усіх навчальних закладів — 1 вересня.